Odborná sdělení, vysvětlení, doporučení  pro pacienty

Neurologie– obor, který řeší diagnostiku a léčbu všech typů poruch centrální / mozek mícha/ i periférní nervové soustavy/ nervové kořeny, jednotlivé nervy/ . Dále i nemoci svalů a problémy pohybového aparátu, mající vztah k nervovému systému. Zde existuje  veliká provázanost.  Do neurologie patří  i  některé poruchy spánku a bdění,  funkční  poruchy psychiky , poruchy  vědomí, záchvaty.

Patří zde velké spektrum nemocí a zdravotních problémů– od cévních mozkových příhod, epilepsie, zánětlivé a degenerativní onemocnění nervové soustavy, roztroušená sklerósa parkinsonismus, poruchy paměti, demence, poruch rovnováhy a svalové koordinace , neuropatie až po migreny, jiné bolesti  hlavy, nemoci páteře, výhřezy meziobratlových plotének a další.

Myoskeletární / manuální /medicína -  metody a techniky na detailní funkční  vyšetřování páteře a pohybového aparátu. Například  nalezením   blokád mezi obratli a v jiných kloubů těla končetin a  dalších poruch –změny svalového napětí , bolestivé body a další reflexní změny.,Jejich odstranění je prováděno technikami mobilizace, manipulace, navazující rehabilitací, cvičením. Tyto  speciální techniky je potřeba dlouho studovat, trénovat a absolvovat speciální výcviky.

 

Tyto funkční poruchy lze jinak jen velmi těžko  řešit. Jsou i často navázany na i tzv. organické poškození jako výhřezy plotének, degenerativní změny páteř a  kloubů, stavy po úrazech apod. Vzájemná provázanost klasické medicíny jako např obor  neurologie,ortopedie apod s manuální medicínou vhodně  rozšiřuje  možnosti diagnostiky a léčby poruch– zde je potřeba již aktivní spolupráce a  cvičení nemocného.

V zahraničí je obdoba myoskeletární medicíny – chiropraktik, osteopat. Česká škola  tohoto oboru založená a rozvíjená neurologem-profesorem Lewitem patří k velmi uznávané světové špičce

 

Pro pacienty s Parkinsonovou nemocí a jejich rodinné příslušníky funguje v Krnově a i pro okolní region Parkinson  klub Krnov. Může zajistit další vzájemnou podporu, organizování vhodných aktivit, speciální cvičení  .Pro zájemce poskytneme další informace , kontakt na předsedkyni Parkinson klubu Krnov paní  Anežka Matochová

Parkinson klub Krnov, Společnost Parkinson z.s.

www.parkinson-klub-krnov.webnode.cz-

mail– agnes.matochova@gmail.com,       mob–725 258 937

Www- parkinson-klub-krnov.webnode.cz

Neurologie

a myoskeletární medicína Krnov

MUDr. Vladimír ŠIGUT MBA

Privátní praxe ambulance — neurologie

a myoskeletární medicína

 

Albrechtická 46

794 01  Krnov

 

tel.: 554 620 213

(pouze v uvedenou  ordinační dobu a časové intervaly pro telefonování )

mail: ambulance@neurologie-sigut.cz